kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Cywilizacyjne przyczyny chorób układu moczowo-płciowego kobiet
2010/10/21 16:13:03

Naukowcy zwracają uwagę, że jedna z najczęstszych chorób ginekologicznych - bakteryjne zapalenie pochwy - stała się powszechnym problemem aktywnych kobiet z dużych miast. Eksperci alarmują, że ponad miliard kobiet na całym świecie cierpi na tę chorobę przede wszystkim z powodu uwarunkowań cywilizacyjnych.

Bakteryjne zapalenie pochwy błędnie kojarzy się z chorobą przenoszoną tylko drogą płciową. U ponad 50-75 % kobiet infekcja przebiega bezobjawowo klinicznie. Dlatego ważne jest uświadamianie kobiet o cywilizacyjnych przyczynach tej choroby, aby mogły zapobiegać jej powstawaniu i ewentualnym powikłaniom. - mówi dr Tomasz Zaręba, Narodowy Instytut Leków, ekspert programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście".

Eksperci Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego na Rzecz Dwubakteryjnej Ochrony Kobiet „Ecovag. Opieka w wielkim mieście" wskazują na najczęstsze cywilizacyjne przyczyny bakteryjnego zapalenia pochwy dotykające głównie kobiety z wielkich miast.

Przyczyny bakteryjnego zapalenia pochwy

Bakteryjne zapalenie pochwy stanowi ok. 60% wszystkich infekcji w obrębie pochwy. Wśród przyczyn choroby wymienia się czynności wynikające z rozwoju cywilizacyjnego i dynamicznego stylu życia współczesnych kobiet:

- uczęszczanie na basen i do klubów fitness,

- stosowanie wkładek higienicznych,

- depilacja miejsc intymnych,

- niebawełniana bielizna,

- używanie kosmetyków o zasadowym odczynie,

- antybiotykoterapia,

- stosowanie środków dopochwowych.

Kobiety często nie są świadome, że uczęszczanie na basen, czy koronkowa niebawełniana bielizna mogą przyczynić się do osłabienia równowagi flory bakteryjnej pochwy. W ramach programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście" chcemy edukować kobiety o zasadach skutecznej profilaktyki, które nie będą wiązały się z rezygnacją z ich dotychczasowego trybu życia. Jednym ze sposobów profilaktyki jest stosowanie dopochwowych probiotyków, które dzięki odpowiedniej kompozycji w sposób skuteczny i długotrwały chronią układ moczowo-płciowy kobiety. - mówi Joanna Gałecka-Malczyk, organizator programu „Ecovag. Opieka w wielkim mieście".



()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: antybiotyki, choroby układu moczowo-płciowego, depilacja, zapalenie pochwy


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»