kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Kobiece zdrowie intymne ważne nie tylko w Dniu Kobiet
2011/3/3 18:10:00

Z pewnością nie łatwo jest być kobietą. Połączenie wielu ról społecznych, które musi wypełnić współczesna matka, żona, córka sprawia, że bycie kobietą to często zajęcie pełnione na kilku etatach. Historia dowiodła, że kobiety na przestrzeni lat potrafiły skutecznie walczyć o siebie a przykład brytyjskich sufrażystek pokazał, że determinacja i hart ducha umożliwiły im zdobycie praw wyborczych w 1918 r.

Z trudem wywalczona wolność wyboru nie zatrzymała pań przed zdobywaniem kolejnych szczebli drabiny wiodącej do lepszego życia. Potrzeba równości w kwestii zatrudnienia i samorealizacji, prawo do spełniania marzeń oraz skrycie ukrywanych pragnień towarzyszy kobietom każdego dnia. Efekty są widoczne! Ulice wypełniają coraz bardziej wypielęgnowane i szczęśliwe kobiety, które zrozumiały, że najlepszą inwestycją jest dbanie o zdrowie, od którego zależy dobre samopoczucie zarówno fizyczne jak i psychiczne.

Sferą, o którą kobiety powinny szczególnie dbać w każdym wieku jest zdrowie intymne. Systematyczne wizyty u ginekologa a także uważne wsłuchiwanie się w sygnały płynące z ciała, pomogą we właściwym momencie zareagować na niepokojące symptomy choroby i zadbać o dobrą formę na długie lata.

- Zdrowie intymne jest ważne w życiu każdej z nas, niezależnie od wieku. Gdy nie dbamy dostatecznie o tę sferę organizmu bardzo szybko możemy doświadczyć infekcji pochwy. Uważa się, że około 75% kobiet w ciągu swojego życia przynajmniej raz zmierzy się z tym problemem zdrowotnym - podkreśla mgr położnictwa Maria Rabiej, wykładowca Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Pochwa stanowi swoiste połączenie pomiędzy narządami płciowymi zewnętrznymi a położonymi wewnątrz jamy brzusznej. Jest narządem zamieszkanym przez liczne bakterie beztlenowe i tlenowe (w stosunku 5:2) odpowiadające za utrzymywanie prawidłowego jej stanu. W ekosystemie pochwy dominujące są pałeczki kwasu mlekowego z rodziny Lactobacillus. To one warunkują miedzy innymi kwaśne pH wydzieliny pochwowej (3,8 - 4,2), a za sprawą swoich licznych metabolitów wykazują działanie bakteriobójcze, bakteriostatyczne oraz grzybobójcze. Można o nich powiedzieć, że są strażnikami zdrowia intymnego. Jeśli dochodzi do zaburzenia równowagi mikroflory pochwy bardzo łatwo o rozpoczęcie procesu zapalnego, a także zakażenia. Ułatwione zostają warunki dla wnikania i rozwoju innych patogenów. Do najczęściej rozpoznawanych zakażeń pochwy należą waginoza bakteryjna, grzybica i rzęsistkowica.

Ekosystem pochwy regulowany jest za pośrednictwem hormonów płciowych. Fizjologicznie podlega on ciągłym zmianom. To uzasadnia wspomaganie zdrowia intymnego kobiet przez podawanie doustnych preparatów probiotycznych.

Współczesne Polki są coraz bardziej świadome i wiedzą jak prawidłowo dbać o siebie. Poszukują również coraz skuteczniejszych, wygodniejszych form wzmacniania własnego zdrowia. Uświadomienie wagi zdrowia w sferze kobiecego zdrowia intymnego, zależy jednak w dużej mierze od działań profilaktycznych i odpowiedniej edukacji.




()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: Dzień kobiet, Lactobacillus, zdrowie intymne


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»