kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Mylące reklamy szczepionek znikną z ekranów
2007/4/3 19:44:54

Reklamowane w telewizji oraz na plakatach szczepionki przeciwko wywołującym sepsę pneumokokom są nieskuteczne na tę odmianę choroby, której przypadki zanotowano w naszym kraju. Wzrost zachorowań na sepsę w Polsce spowodowały inne bakterie zwane meningokokami. Reklamy szczepionki zostały już zdjęte z anten telewizyjnych.

Lekarze przyznają, że w przychodniach szczególnie młode matki pytają o szczepionkę dla dzieci przeciwko pneumokokom. Rodziców wystraszyły bowiem wyemitowane w telewizji reklamy. Tymczasem przypadki sepsy, które zanotowano ostatnio w Polsce spotęgowały innego rodzaju bakterie - meningokoki. W naszym kraju nie ma jednak szczepionek przeciwko tym bakteriom w aptekach, a sprowadzać je trzeba z Czech, Słowacji lub Austrii.

Problemy z zakupem zastrzyków dla 11 tysięcy dzieci w wieku szkolnym z powiatu brzeskiego miał również Główny Inspektorat Sanitarny. Musiał on bowiem sprowadzać zastrzyki z zagranicy. Na terenie powiatu brzeskiego zanotowano przypadki choroby wywołanej przez meningokoki.

Sprawą reklam szczepionek zainteresowały się także Główny Inspektorat Farmaceutyczny oraz Ministerstwo Zdrowia. Przedstawiciele tych instytucji twierdzą, że reklama wywołująca u odbiorcy strach przed tragicznymi konsekwencjami niekupienia produktu jest sprzeczn z prawem. Zofia Ulz, Główny Inspektor Farmaceutyczny podjęła decyzję o zakazie dalszej emisji kontrowersyjnej reklamy.


Polska.pl
Oprac: Izabela Okrój-Hernik

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: meningokoki, pneumokoki, reklama, sepsa


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»