kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Omega-3 pomocą w nauce
2009/8/21 9:00:00

Na początku roku szkolnego pomocne będzie wzbogacenie diety dziecka o kwasy tłuszczowe Omega-3, które wspomagają budowę mózgu i wpływają na jego sprawne funkcjonowanie. Pozytywne działanie nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-3 (DHA, EPA) na mózg dziecka zostało udowodnione w wielu badaniach naukowych.

Potwierdzono, że wpływają one na rozwój mózgu, a także stymulują funkcjonowanie intelektu, pamięci i wzroku. Odpowiedzialne są również za przekazywanie informacji między komórkami nerwowymi w mózgu, czyli wpływają na rozwój i pracę umysłu. Ich niedobór może przyczynić się do wystąpienia zaburzeń u dzieci, takich jak ADHD (zespół nadpobudliwości psychoruchowej, którego symptomami są zachowania impulsywne, roztargnienie, hiperaktywność) czy dysleksja (zaburzenie uczenia się, które przejawia się trudnością z czytaniem, pisaniem bądź ortografią).

Kwasy tłuszczowe Omega-3 określa się mianem niezbędnych, ponieważ nasz organizm nie jest w stanie ich sam wytworzyć. Zatem trzeba mu ich dostarczyć w pożywieniu. Zalecana dawka kwasów tłuszczowych Omega-3 w Polsce to 1000 mg DHA+EPA dziennie. Oznacza to, że dziecko, aby spożyć zalecaną dzienną porcję kwasów Omega-3, powinno zjeść ok. 1,7 kg tuńczyka tygodniowo lub przynajmniej dwie makrele. Jeśli dziecko nie lubi ryb (a zazwyczaj tak właśnie jest) pozostaje nam podawanie mu suplementu diety zawierającego skoncentrowany rybi olej o wysokiej zawartości kwasów tłuszczowych Omega-3.



()


 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: ADHD, kwasy tłuszczowe, szkoła, zaburzenia koncentracji, zdrowie dziecka


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»