Akcja niesie ze sobą nieocenione korzyści nie tylko dla chorych, lecz także studentów zaangażowanych w przedsięwzięcie, którzy będą mieli okazję odbyć staż i zdobyć nowe umiejętności, przydatne w późniejszej pracy zawodowej. Inicjatywa skierowana jest przede wszystkim do ludzi młodych, ponieważ wcześniejsza rejestracja w bazie potencjalnych dawców szpiku zwiększa szanse, że zostanie się rzeczywistym dawcą i pomoże chorym.
Studiujące osoby są zwykle energiczne, szukają dodatkowych zajęć i nowych doświadczeń, również zawodowych. Fundacja postanowiła wyjść naprzeciw tym potrzebom i zorganizować staże, podczas których studenci nauczą się nawiązywać relacje ze sponsorami czy partnerami biznesowymi, przećwiczą pracę w zespole oraz będą mieli okazję zwiększyć swoje umiejętności organizatorskie. Jest to możliwość zrobienia dużego kroku naprzód w swoim rozwoju osobistym. - Przede wszystkim jednak studiujący zyskają świadomość, że mogą realnie wpływać na los chorych i aktywnie im pomagać – mówi infoWire.pl Piotr Aniśko z Fundacji DKMS Polska.
Najpierw uczniowie szkół wyższych przechodzą szkolenia. Później nadchodzi czas, by zrealizowali pomysły, które pozwolą rozpropagować ideę dawstwa szpiku. - Dla chorych każda osoba zapisana w bazie to zwiększenie szansy na wyzdrowienie. Do tej pory w ramach akcji studenckich zarejestrowaliśmy ponad 64 tys. potencjalnych dawców, z czego już 150 osób oddało szpik. W młodych drzemie ogromny potencjał – stwierdza Mateusz Łachacz z Fundacji DKMS Polska.
Po akcji wszyscy studenci, którzy ją przeprowadzali, otrzymają zaświadczenia przedstawiające ich obowiązki podczas stażu oraz osiągnięte wyniki. Chorzy natomiast dostaną coś jeszcze cenniejszego – wzrosną ich nadzieje i szanse na uleczenie.