Prywatne ubezpieczenie zdrowotne to dostęp do prywatnej opieki medycznej w zamian za składkę ubezpieczeniową. Dobre ubezpieczenie zdrowotne powinno zapewniać zarówno pomoc medyczną, w razie wizyty u lekarza, gdy konieczne są badania, zabiegi czy hospitalizacja, a także pomoc finansową na wypadek poważanej choroby lub wypadku, czyli sytuacji, które wiążą się z dużymi wydatkami i brakiem stałego dochodu przez określony czas.
Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne nie zastępuje ubezpieczenia obowiązkowego w Narodowym Funduszu Zdrowia. Stanowi natomiast jego uzupełnienie, gwarantuje znacznie szerszy zakres usług, usługi o wyższej jakości, skrócenie okresu oczekiwania na wizytę u lekarza specjalisty, wykonanie badań, operacji, czy koniecznych skomplikowanych badań diagnostycznych.
Jakie ubezpieczenie zdrowotne wybrać? Zastanów się, jakie usługi medyczne są dla ciebie najistotniejsze. Zależy to m.in. od twojego wieku, stanu zdrowia, posiadania dzieci, poziomu aktywności fizycznej. Pomyśl, do jakich lekarzy chodzisz i z jakich usług medycznych korzystasz najczęściej (w szczególności, jeżeli korzystasz z prywatnej służby zdrowia). Szukaj ubezpieczenia, które da ci dostęp do prywatnej opieki medycznej jeżeli będziesz musiał iść od lekarza, wykonać badania lub zabiegi, zamówić wizytę lekarza do domu, które obejmuje świadczenia szpitalne oraz poważne zachorowania – będzie to dla ciebie gwarancja finansowa w razie gdybyś poważnie zachorował lub ucierpiał w wypadku. Jeżeli masz rodzinę, szukaj pakietu rodzinnego – oszczędzisz na składce. Zastanów się, gdzie chcesz korzystać z opieki medycznej (twoje miasto, teren całego kraju - klinika medyczna, do której już masz zaufanie). Poświęć trochę czasu, aby zorientować się w ofertach różnych zakładów ubezpieczeń – możesz zaoszczędzić pieniądze. „Każdy z nas ma inne oczekiwania w stosunku do ubezpieczenia zdrowotnego. Jedni chcą mieć bezpośredni dostęp do lekarzy, badań i szpitali, inni chcą zwrotu kosztów leczenia, jeszcze inni chcą dostać określone pieniądze, gdy zachorują - bez względu na to gdzie i jak będą się leczyli.” - podkreśla Zofia Dmochowska, szefowa działu ubezpieczeń zdrowotnych portalu ubezpieczeniaonline.pl. „Dlatego tak ważne jest indywidualne podejście do produktów ubezpieczeniowych, na jakie się decydujemy. Na rynku są dziesiątki ofert, obejmujących różnego rodzaju kombinacje świadczeń. By wybrać tę najlepszą, należy dobrze się zastanowić, które usługi medyczne są najistotniejsze i upewnić się, że są one zagwarantowane w polisie.” - dodaje.
Naucz się czytać ofertę – czyli 7 pytań, które powinieneś sobie zadać przed zakupem ubezpieczenia: Katalogi świadczeń medycznych stanowiących ofertę ubezpieczenia zdrowotnego są dość obszerne. Ubezpieczyciele wymieniają całe listy lekarzy, zabiegów, uwzględniają wszystkie, nawet najdrobniejsze badania. Jak przez nie przebrnąć?
1. Do jakich lekarzy chodzę najczęściej? Jeżeli często chodzisz do dentysty i za leczenie płacisz prywatnie, warto pozbyć się tego kosztu i poszukać odpowiedniej polisy zdrowotnej. Jeżeli masz problemy ze wzrokiem, nosisz okulary lub szkła kontaktowe, ważny jest dostęp do okulisty i drobne zabiegi okulistyczne. Kobiety powinny bezwzględnie zapewnić sobie dostęp do ginekologa (zwłaszcza jeżeli planują powiększenie rodziny, wówczas powinny upewnić się, że polisa obejmuje prowadzenie ciąży). Jeżeli jesteś alergikiem, koniecznie upewnij się, czy polisa daje ci dostęp do alergologa oraz testów diagnostycznych, badań i zabiegów związanych z tą dolegliwością. Jeżeli cierpisz na jakąkolwiek inną dolegliwość sprawdź, czy polisa zapewni ci wizyty u lekarzy, badania i zabiegi związane z tą dolegliwością (oczywiście przy zawieraniu umowy powinieneś poinformować towarzystwo ubezpieczeń o stanie twojego zdrowia).
Babà jest pochodną ciasta rosnącego na naturalnych drożdżach, typowego dla polskiej tradycji ludowej. Uważa się że odmiana ta została wprowadzona na życzenie Gerolamo Baby, osiemnastowiecznego króla Neapolu, który był wielkim wielbicielem słodkości. »