kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   





 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?





 
 

Wiosenna cera
2007/3/9 10:10:00

Słońce przygrzewa coraz mocniej, dni są coraz dłuższe, na drzewach pojawiają się pierwsze pąki – nie da się ukryć, idzie wiosna. Przyroda, a wraz z nią i my budzimy się do życia, wstępuje w nas energia, wymieniamy garderobę na lżejszą i odsłaniającą nieco więcej ciała. Niestety, patrząc w lustro większość z nas dostrzega ślady – na szczęście dość łagodnej w tym roku – zimy.

Cera jest matowa, szara, przesuszona, czasem zaczerwieniona i podrażniona. Wyraźnie widać, że potrzebuje natychmiastowej, intensywnej kuracji, więc do dzieła! Oto krótki wiosenny program odnowy dla naszej skóry:

Krok pierwszy: peeling lub eksfoliacja. Zimą procesy odnowy naskórka ulegają spowolnieniu, czego efektem jest szara i pozbawiona blasku cera. Aby ją skutecznie odświeżyć, możemy skorzystać z profesjonalnych zabiegów w gabinecie kosmetycznym, wymaga to jednak sporo czasu i pieniędzy. Z myślą o zabieganych paniach domu powstają coraz liczniejsze preparaty do stosowania w domu – zwykłe lub dwufazowe peelingi i środki do domowej mikrodermabrazji. Zawierają one zazwyczaj składniki złuszczające i rozjaśniające skórę, na przykład kwasy owocowe i glikolowe, retinol oraz witaminy i wyciągi roślinne.

W zależności od rodzaju cery możemy stosować peelingi enzymatyczne (delikatne, przeznaczone do cery wrażliwej i suchej) lub zawierające drobinki ścierne (do cery normalnej, mieszanej i tłustej).

Krok drugi: nawilżanie i odżywianie. Wbrew obiegowej opinii nawet tłusta cera po zimie może być odwodniona. Przesuszeniu skóry sprzyjają niskie temperatury panujące na zewnątrz, mróz, wiatr, a także przebywanie w ogrzewanych i klimatyzowanych pomieszczeniach. Niezależnie od tego, jaką mamy cerę, powinnyśmy więc zaaplikować jej kurację kremami zawierającymi substancje silnie nawilżające (np. mocznik, kolagen, elastynę, kwas hialuronowy, alantoinę, ceramidy, wyciągi z ogórka lub aloesu). Skórze bardzo suchej na pewno pomogą kremy z olejami roślinnymi (jojoba, olej lniany, słonecznikowy, sojowy, rycynowy), a dojrzałej te, które oprócz właściwości nawilżających poprawiają także elastyczność i jędrność skóry – szukajmy preparatów z zieloną herbatą, miłorzębem japońskim, żeń – szeniem i fitohormonami (np. z soją).

Oprócz codziennego stosowania kremu warto raz – dwa razy w tygodniu dopieścić nasza cerę odpowiednio dobranymi maseczkami – nawilżającymi, odżywczymi lub oczyszczającymi.

Strony: [1] [2] następna »

()
Oprac: Adrianna Buniewicz

 
 

WyslijPowiadom znajomego DrukujWersja do druku LinkDodaj link Kanal RSSKanal RSS

Zainteresował Cię ten artykuł? Przeczytaj podobne. Kliknij i wybierz temat: cera, krem, nawilżanie, oczyszczanie, opalanie, peeling, skóra


 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»