kobiety.net.pl

Nazwa: Hasło:
 
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się
» Polityka cookie Kobiety.net.pl

Strona główna   Dom   Kariera   Rodzina   Styl   Zdrowie   Związki   Życie   Klub  

 
Szukaj

   

 
Ankieta
Czy kobiety w Polsce są dyskryminowane w pracy?

 
 

fot. Profilaktyka czerniakaJeżeli chcemy bezpiecznie korzystać ze słońca, warto udać się do dermatologa, który oceni nasze znamiona, pieprzyki oraz przebarwienia skóry. To ważne, gdyż te zmiany mogą być pierwszym objawem czerniaka skóry – nowotworu, który wcześnie wykryty daje możliwość wyleczenia nawet w 90 procentach.
 
 
fot. Nietolerancja laktozyNawet 25 procent Polaków może cierpieć na nietolerancję laktozy. Jeżeli zmagamy się z dolegliwościami trawiennymi po spożyciu nabiału, zwykle zmieniamy dietę i rezygnujemy całkowicie z mleka i jego przetworów. To niestety może skutkować groźnymi dla organizmu niedoborami wapnia. Jak uchronić się przed tym problemem?
 
 
© Tammy Parditka - Fotolia.comDo najpopularniejszych chorób ust zalicza się afty, zajady oraz opryszczkę. Problemy te mogą pojawić się o każdej porze roku i są zwykle sygnałem, że mamy obniżoną odporność i zmagamy się z infekcjami czy innymi chorobami. Jak radzić sobie z chorobami ust?
 
 
fot. CytrynaJedną z najmodniejszych diet ostatnich miesięcy jest dieta zasadowa, po którą sięgają takie gwiazdy jak Victoria Beckham, Kate Moss, Gwyneth Paltrow, Jennifer Aniston, Sienna Miller czy Kirsten Dunst. Ten sposób żywienia opiera się na zmianie nawyków żywieniowych w zgodzie z kilkoma kluczowymi zasadami.
 
 
fot. @ mozg_55312769_agsandrew - Fotolia.comWielkimi krokami zbliża się gorący czas w życiu każdego studenta – sesja egzaminacyjna. Wpływ na samopoczucie i właściwą pracę mózgu ma odpowiednia dieta. Studentom, ale też i wszystkim „pracującym umysłowo” przyda się dieta poprawiająca koncentrację i pamięć. Agnieszka Piskała specjalistka ds. żywienia firmy Nestlé oraz koordynatorka IV edycji „Konkursu Żywieniowego” dla studentów i absolwentów NHW, podpowiada jak powinno wyglądać menu w czasie wysiłku intelektualnego.
 
 
fot. RakoobronaW ciągu ostatnich trzydziestu lat liczba zachorowań na nowotwór płuca wzrosła aż o 400 procent – alarmują eksperci. Z okazji Światowego Dnia Bez Papierosa przypadającego na 31 maja warto przypomnieć o profilaktyce i pierwszych objawach raka płuca, który jest najczęściej występującym nowotworem wśród Polek.
 
 
fot. Mieśniaki macicyWystępują u około 20-40 procent kobiet i są jednym z najczęściej pojawiających się łagodnych rozrostów nowotworowych. Mięśniaki macicy najczęściej leczy się w Polsce poprzez leczenie operacyjne - usunięcie macicy. Ten problem zdrowotny dotyka coraz młodszych kobiet. Czy mięśniaki macicy zawsze pozbawiają kobietę szansy na macierzyństwo?
 
 
© LanaK - Fotolia.comInfekcje grzybicze pochwy to problem wielu kobiet – to najczęstsze schorzenie ginekologiczne w okresie dojrzałości płciowej. Przyczyną tych problemów jest częste współżycie, antybiotykoterapia lub ciąża, ale także niewłaściwa dieta, palenie papierosów czy stres. Jak zaradzić infekcjom intymnym, radzą dr n. med. Grzegorz Południewski, ginekolog oraz Dorota Gromnica, psycholog – eksperci programu „Zdrowa ONA”.
 
 
fot. Zarządzanie kaloriamiWiosna to czas, kiedy wzrasta popularność porad dotyczących odchudzania i diet pozwalających pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Nie wszystkie diety okazują się skuteczne. Tymczasem 80 procent Polaków nigdy nie liczyło kalorii w spożywanych posiłkach i napojach. O potrzebie prowadzenia bilansu kalorycznego przypomina kampania edukacyjna Zarządzanie Kaloriami.
 
 
fot. 7 zasad zdrowia rodzinyZdrowie członków rodziny jest dla nas kwestią priorytetową. Chcemy by omijały ich choroby i czerpali energię z codziennych aktywności. Jak osiągnąć ten cel? Psychodietetyczka Monika Ciszek-Skwierczyńska, koordynator leczenia zaburzeń odżywiania w Centrum La Fuente w Szczyrku, proponuje zestaw siedmiu zasad, którymi powinna kierować się rodzina, by żyć zdrowo.
 
 
Strony: [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] następna »

 


 


 
Przepis dnia: Pavlova biała z kiwi

Uzależnia i powoduje, że ci którzy szukali dotąd zastosowania dla "nadmiarowych" białek, mają problem co zrobić z żółtkami.»